ثبت شرکتها

قانون تجارت کشور ما فصل مشخصی را برای انواع شرکت ها تخصیص داده و نحوه مشارکت افراد و تعهداتی که پس از ثبت شرکت بر این افراد تحمیل می شود را بررسی نموده است اما به جهت استفاده از الفاظ نامستعمل حقوقی و به جهت پیچیدگی فراوان و مسئولیت های سنگینی که با ایجاد شرکت بر اعضای آن حاکم می شود، شرکت ها در تمامی مراحل ثبت تغییرات-کارکرد و حتی انحلال و ورشکستگی متخصصی را جهت انجام امور خود به اداره ثبت شرکت ها معرفی می نمایند نا خود را از خطرات ناشی از جهل به قانون برهانند.

ادامه مطلب

ثبت احوال

با زنده متولد شدن هر فرد برای وی اسناد سجل احوال تهیه شده که تا آخرین روز زندگی با آن مرتبط خواهد بود خصوصا در کشور ما به جهت تغییر چند باره ی شناسنامه و تعیین کد ملی برای هر فرد، افراد ناگزیر از مراجعه به اداره ثبت احوال هستند که این امر خصوصا برای ایرانیان مقیم خارج از کشور بسیار دشوار است.
تغییر نام یا تغییر نام خانوادگی، حذف نام همسر از شناسنامه پس از طلاق و کوچک کردن سن از مهمترین درخواست های افراد از ثبت احوال می باشد که پیگیری این امور خصوصا در مواقعی که نیاز به حضور در محکمه است به فرد متخصص می بایست واگذار گردد که این موسسه افتخار دارد با داشتن وکلای پایه یک دادگستری متخصص در امر موجبات کمک به هم میهنان عزیز و رضایت مندی ایشان را فراهم آورد.

ادامه مطلب

ملک و اراضی

در حال حاضر معمولا بیشترین دارایی افراد جامعه در کشور ما ملک یا اراضی آنهاست که متاسفانه به دلایل مختلف تاکنون ثبت اسناد رسمی در کشور ما کامل نبوده و بسیاری از املاک دارای سند رسمی نیستند که به همین جهت بیشترین دارایی هر فرد که ملک اوست در خطر کلاهبرداری یا تصرف قرار می گیرد.
این موسسه مفتخر است با داشتن کادر وکلای پایه یک مجرب و متخصص در زمینه امور ملکی پشتیبان سرمایه گذاری مطمئن متقاضیان عزیز در امور ملکی باشد تا اولا از املاک ایشان حفاظت نموده و ثانیا مانع از تضییع حقوق آنان گردد.

ادامه مطلب

قراردادها

قرارداد یا همان عقد به معنی گره خوردن اراده دو یا چند نفر جهت انجام فعل ارادی حقوقی است.
بدون شک طرفین عقد در هنگام انعقاد قرارداد با حسن نیت به طرف خودنگاه می کنند و ممکن است به همین جهت قرارداد خود را مکتوب ننمایند و حتی در صورت مکتوب نمودن آن شرایط ضمن عقد را ندانند و بدین جهت درآتیه دچار اختلاف شوند.
از جمله خدماتی که این موسسه به عزیزان ارائه می نماید حضور و حمایت در هنگام عقد و تنظیم قرارداد بوده به گونه ای که جمیع حقوق عزیزان حفظ شده و تعهد اضافه ای برایشان تحمیل نگردد و یا خدای ناکرده در آتیه ایشان را از دردسرهای عدم انجام تعهد طرف مقابل برهاند.

ادامه مطلب

داوری

داوری از جمله بهترین روش های حل و فصل اختلافات خصوصا اختلافات قراردادی است که از نظر مدت زمان رسیدگی ، هزینه و خصوصا تشریفات رسیدگی بسیار بهتر از مراجعه به مراجع قضایی بوده و در تعاملات بین تجار نیز هم به جهت مزایای فوق الاشاره و هم به جهت حفظ روابط حسنه کاری و ممانعت از پیشرفت خصومت، داوری از جمله روش های مورد تقاضا است.
طرفین در قراردادهای خود می توانند یک یا چند داور تعیین کنند و یا پس از وقوع اختلاف، حل و فصل مخاصمه را به نهاد داوری واگذار و نظر ایشان را پایان دهنده ی اختلافات خود بدانند که این مهم می تواند ظرف مدت کمتر از یکماه بدون نیاز به وکیل و تنظیم دادخواست و مراجعه به محاکم قضایی و ... صورت پذیرد.

ادامه مطلب

کیفری

بیشترین نیاز و خواست جامعه از قوه قضاییه و وکلای دادگستری حمایت از ایشان در مقابل جامعه ستیزان (مجرمین) است که با ارتکاب انواع هنجارشکنی قانونی(ارتکاب جرم-بزه) به مردم آسیب می رسانند.
از جمله مهمترین جرایمی که ممکن است جامعه را تهدید نماید سلب حیات(قتل) خواه عمدی باشد و یا غیر عمد، کلاهبرداری، سرقت، خیانت درامانت، جعل و استفاده از سند مجعول، صدور چک بی محل و امثال آن است.
البته در بسیاری از مواقع فرد مرتکب جرم(مجرم) عمد و یا قصدی برای انجام رفتار مجرمانه ندارد بلکه به جهت بی احتیاطی و یا عدم اطلاع دقیق از قانون دست به عملی می زند که خود و دیگران را گرفتار می کند. به جهت اطلاع رسانی به شما عزیزان این موسسه افتخار دارد با بهره برداری از کادری مجرب به یاری بزه دیدگان عزیز جهت احقاق حق آمده و مانع از ضایع شدن حقوق شهروندی ایشان گردد.

ادامه مطلب

ارث

از جمله وقایع حقوقی که برای هر فرد پیش خواهدآمد فوت یکی از عزیزان خواهد بود که منجر به درگیری ناخودآگاه وی با ادارات دولتی چون قوه قضاییه جهت اخذ گواهی انحصار وراثت و اداره مالیات و ثبت و ... است. همانند هر کشوری در ایران نیز قوانین خاصی برای اعتبار وصیت وجود دارد و قطعا افراد جهت تنظیم وصیت نامه ای که مورد پذیرش دادگاه قرار گیرد نیازمند مشاوره با وکیل متخصص امر در این امور (امور حسبیه) می باشند.

این موسسه افتخار دارد به افرادی که تمایل دارند برای اموال خود پس از فوتشان تعیین تکلیف نموده، مشاوره تخصصی ارائه دهد و حتی تا سرانجام امر در کنار دوستان باشد، به نحوی که مطمئن باشند اموالشان به گونه ای که می خواهند بین وراث تقسیم خواهد شد.

ادامه مطلب

خانواده

از جمله مهمترین عقود، عقد نکاح است که با این عقد تکالیف و تعهدات بسیاری بر طرفین عقد مترتب می شود البته این امر جدای بار احساسی ناشی از عقد نکاح است که در عقود دیگر وجود ندارد.
عقد نکاح به دو صورت دائم و موقت در کشور ما به رسمیت شناخته شده است و طرفین ضمن عقد نکاح می توانند تعهداتی را که نظرشان را جلب کند زیر عنوان شروط ضمن عقد بر طرف مقابل تحمیل نمایند و تا زمانی که عقد نکاح به واسطه فسخ یا طلاق یا بذل مدت تمام نشده باشد تعهدات قانونی و تعهدات ضمن عقد بر طرفین حاکم است.
از جمله تعهدات قانونی عبارتند از حق نفقه، مهریه، ... برای زن و حق تمکین برای مرد.

ادامه مطلب

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn