مجازات ۱۵ سال حبس برای قاچاق کودک

وکیل- وکیل محمدی- بهترین وکیل تهران-وکیل در دادگاه های کشور- وکیل کیفری-وکیل خانواده-وکیل خانواده-وکیل مالیات-وکیل بین المللی-داوری-وکیل مجرب-آخر وکیل

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد که در جلسه امروز این کمیسیون مجازات قاچاق کودک به مجازات درجه 3 یعنی مجازات 10 تا 15 سال حبس تغییر یافت.

 

یحیی کمالی پور در خصوص نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس توضیح داد: نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور نمایندگان  نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز تحقیقات قم برگزار شد، در این نشست ماده 12 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود:در این ماده بیان شده هر شخصی که مرتکب قاچاق اطفال شود به مجازات درجه 4 محکوم می‌شود، اما  چون مجازات اصلی قاچاق کودک بین 5 تا 10 سال حبس است موضوع به مجازات درجه 3 یعنی تعیین مجازات 10 تا 15 سال حبس تغییر یافت.
کمالی پور اضافه کرد: در این نشست همچنین طرح اصلاح موادی از قانون آئین دادرسی کیفری مورد بررسی قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد و قرار شد این طرح در کمیته‌ای که برای بررسی آن تشکیل شده به منظور ارائه در صحن علنی آماده شود.
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد:همچنین طرح تشدید مجازات اسیدپاشی مندرج در طرح تشدید مجازات جرائم خشن ارتکابی علیه بزه‌دیدگان خاص در  نشست بررسی شد و مواد پیشنهادی که در مرکز پژوهش‌ها اصلاح شده است، ارائه شد، کمیسیون در این مورد به جمع‌بندی نرسید ، قرار شد توسط کمیته‌ای نتیجه بررسی‌های آن در جلسات آتی این کمیسیون ارائه شود.

Tags: حمید رضا محمدی, وکیل, موسسه حقوقی, وکیل در تهران, وکیل در دادگاه های کل کشور, وکیل بین المللی, بهترین وکیل تهران

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn